رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

هدف یک منبع تغذیه بدون وقفه (یو پی اس) تأمین برق متناوب از خط معمولی یا اتصال به شبکه در صورت وجود است، اما در صورت قطع برق، منبع تغذیه بدون وقفه از گزینه های پشتیبان استفاده می کند که اغلب به صورت باتری هستند. با استفاده از تکنیک هایی مانند اینورتر، آنها منبع تغذیه AC شبیه سازی شده را برای برق رسانی به تجهیزات فراهم می کنند. چندین نوع مختلف از منبع تغذیه بدون وقفه وجود دارد و لازم است نوع مناسب را برای هر برنامه خاص در نظر بگیریم.

منبع تغذیه بدون وقفه یو پی اس با منبع تغذیه کمکی تفاوت دارد به این دلیل که یو پی اس از وقفه های برق بصورت لحظه ای یا تقریباً لحظه ای محافظت می کند. منبع تغذیه کمکی ممکن است مدت زمانی برای جایگزینی برق نیاز داشته باشد.

تعریف ساده از دستگاه یو پی اس

اغلب یو پی اس، پشتیبان باتری است و برق جایگزین باتری ها را تأمین می کند. زمان اتصال آن مدت زیادی به طول نمی انجامد – اغلب بین 5 تا 20 دقیقه، اما این زمان باید کافی باشد تا بتوان سیستم را به طور منظم خاموش کرد تا از از بین رفتن اطلاعات جلوگیری کند یا اینکه یک منبع تغذیه کمکی راه اندازی شود. افزایش ظرفیت برق در بسیاری از موارد برای ایجاد حفاظت برای مدت زمان طولانی تر امکان پذیر است. این امر به طور معمول با استفاده از باتری های بزرگتر یا اتخاذ استراتژی های دیگری که قادر به تأمین انرژی در بازه های طولانی تر هستند، حاصل می شود.

منبع تغذیه بدون وقفه اغلب در پشتیبانی از سیستم های نظارت و کنترل صنعت آب برای حفظ عملکرد سیستم کنترل برای یک دوره از پیش تعیین شده در طول قطع منبع تغذیه برق استفاده می شود. رفتار گیاه در شرایط قطع برق باید همیشه بررسی شود. هنگام قطع منبع تغذیه، هر قطعه از تجهیزات باید در شرایط ایمن از کار افتاده کنترل شود. برای تحقق این الزامات گیاه جانبی مانند پشتیبان مکانیکی یا پنوماتیک ممکن است لازم باشد. علاوه بر این، راه اندازی نیروگاه پس از قطع برق یکی دیگر از موارد اساسی است. و راه اندازی خودکار یا راه اندازی دستی باید بر این اساس بررسی و به وضوح مشخص شود.

اگرچه UPS به خودی خود تجهیزات IT نیستند، اما به طور فزاینده ای نقش مهمی در اطمینان از کارکرد مناسب آن ها دارند. UPS ها جریان مداوم انرژی با کیفیت بالا به تجهیزات مهم IT را تضمین می کنند. آنها کیفیت لازم برق را در زمان افت ولتاژ که می تواند بر عملکرد آن ها تأثیر منفی بگذارد یا به تجهیزات مصرف کننده برق آسیب برساند، فراهم می کنند. در صورت خرابی سرویس برق، آنها همچنین برق مورد نیاز خود را از پشتیبان تهیه می کنند تا بتواند در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهند، دستگاه الکترونیکی را خاموش کند و یا تولید برق آنلاین را انجام دهد.

از بسیاری جهات، سیستم های منبع تغذیه بدون وقفه وقتی در پس زمینه کار می کنند، مورد توجه قرار نمی گیرند. در صورت لزوم آن پشتیبانی لازم را انجام می دهند و سیستم های اصلی را قادر می سازند تا به طور قابل اعتماد کار کنند.

24 دی 1399 12 views 0
نظرات

پاور موزیک