پاور موزیک

معرفی فردی مرکوری و گروه کویین - پاور موزیک

کوئین، یکی از موفق ترین گروه های تاریخ موسیقی راک، یک پروژه بزرگ و مهیج بود که همه اعضای گروه ایده ها، افکار و علاقه های خود را در آن به وجود آوردند. اگرچه این گروه متشکل از چهار شخصیت مختلف بود که گروه را با تنوع بهبود بخشیدند، بدون شک فردی مرکوری “قلب” گروه کویین بود. او نویسنده سرودهایی مانند “ما قهرمانان هستیم” ، “Bohemian Rhapsody” ، “نمایش باید ادامه یابد” و ترانه رسمی بازی های المپیک 1992 “بارسلونا” بود. هرگز گروه دیگری مانند کوئین یا یک رهبر مانند فردی مرکوری وجود نخواهد است.

  

تولد فردی مرکوری

فردی مرکوری خواننده اصلی کوئین بود که بیشتر به خاطر شخصیت شاداب، نمایش های پر زرق و برق و استعداد عالیش شهرت داشت. او در سال 1946 در تانزانیا با نام فرخ بولسارا متولد شد.پدر فرخ، بومی، صندوقدار دادگاه عالی دولت انگلیس بود و در مقایسه با بیشتر جمعیت جزیره، از یک امتیاز فرهنگی برخوردار بود. در سال 1954، هنگامی که فرخ هشت ساله بود، بولسارا او را به مدرسه کلیسای سنت پیتر انگلیس در پانچگانی هند فرستاد. سنت پیتر که در 150 مایلی بمبئی (بمبئی فعلی) واقع شده است، سالها به عنوان بهترین مدرسه شبانه روزی پسران در آن قسمت از جهان شناخته می شد. فرخ به عنوان پسری بسیار خجالتی و خودآگاه با دندان های فوقانی برجسته که بلافاصله لقب “باکی” را به او دادند ، وارد شد.

او تا آخر عمر نسبت به دندان هایش حساس ماند و هر وقت لبخند می زد دهانش را با دستش می پوشاند. در همان زمان ، او فهمید که اوربایت – که در اثر چهار دندان اضافی در پشت دهانش ایجاد شده است – ممکن است بزرگترین نعمت او باشد که به صدایش آوای طنین انداز و متمایز خود را می دهد. او در سال 1964 به همراه خانواده خود به لندن مهاجرت کرد. وی در حدود سال 1970 که گروه کوئین تشکیل شد، به طور قانونی نام خود را به فردی مرکوری تغییر داد.

سایر اعضای گروه کویین

 دو مرد دیگر که گروه کوین را به وجود آوردند برایان می و راجر تیلور بودند که در اواخر دهه 1960 در کالج های لندن تحصیل می کردند. اینکه کویین موفق به انجام این کار شده است تقریباً برای همه تعجب آور بود. پس از آلبوم حماسی سال 1975 آنها “یک شب در اپرا”، آنها پس از ضربه در طیف متنوعی از نظر سبک برخورد کرده بودند: از پاپ باروک گرفته تا هارد راک ، دیسکو ، راکابیل و فانک. سپس ، در اواسط دهه 1980 ، سرنوشت آنها تغییر کرده بود – تا حدی به این دلیل که بسیاری از طرفداران در پذیرش همجنس گرایی مرکوری مشکل داشتند. اما بعد، پس از اجرای Live Aid – که نمونه ای از همه موارد خارق العاده در مورد Queen بود، بر محبوبیت این گروه افزوده شد و دوباره نام آن ها بر سر زبان ها افتاد. سالها بعد ، می می گفت ، “این کاملا به فردی بستگی داشت. بقیه ما خوب اجرا کردیم ، اما فردی آنجا بود و آن را به سطح دیگری رساند. “

این یک تولد دوباره کاملاً غیر منتظره بود. از لحظه ای که فردی مرکوری و دیگر اعضای کوئین – برایان می گیتاریست، راجر تیلور، درامر و جان دیکن، باسیست – در استادیوم ومبلی لندن، در تاریخ 13 ژوئیه 1985 ، در کنسرت تاریخی Live Aid بر روی صحنه رفتند، همه چیز را تصرف کرد. مرکوری با نشستن روی پیانو شروع به کار کرد آهنگ مشهور، عجیب و جالب “Bohemian Rhapsody” را اجرا کرد. با گروهی که با شکوه از پشت سر او هجوم می آورند و مخاطبان 72000 نفری شعر را به همراه او می خواندند، گویا این همان چیزی است که آنها منتظرش بودند. فردی ایستاده میکروفن خود را گرفت و مردم با یک حرکت جمعی به آنها واکنش نشان دادند ، و دستانشان را به بالای سر بردند و مشت های را به هوا پرتاب کردند. بعضی از مردم دیدند که آن جمعیت در یک اقدام خودجوش، مانند یک جزر و مد انسانی عمل می کنند، ترسناک است: اینقدر قدرت، همه به خاطر یک گروه و یک صدا است.

مرگ فردی و ادامه راه گروه کویین

امروز، تقریباً 29 سال پس از آنکه فردی مرکوری در اثر ایدز درگذشت، میراث کوئین – به عنوان یکی از بزرگترین و بحث برانگیزترین گروههای راک – هنوز از او جدا نیست. تیلور چند روز پس از مرگ مرکوری گفت: “ما به عنوان یک گروه بسیار نزدیک بودیم اما حتی ما چیزهای زیادی در مورد فردی نمی دانستیم.” سالها بعد می گفت: کویین بزرگترین چیز در جهان بود، شما مورد ستایش قرار می گیرید، در محاصره افرادی هستید که شما را دوست دارند، اما کاملاً تنها…”. هنوز هم آهنگ های فردی و گروهش را در میان دیگر آهنگ خارجی جدید، از گوشه و کنار می توان شنید.

فیلم هایی در مورد فردی مرکوری

فیلم بوهمین راپسودی که در سال 2018 با هنرنمایی رامی ملک به نمایش درآمد، در زمان اکران به پرفروش ترین فیلم در ژانر موسیقی و بیوگرافی در تمام دوران ها تبدیل شد و جوایز متعددی را کسب کرد. هر چند برخی افراد این فیلم را حاوی اطلاعات نادرست تاریخی می دانند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.