پاور موزیک

هر آنچه که باید در مورد لاتاری گرین کارت امریکا بدانید - پاور موزیک

این روزها که بحث ثبت‌نام لاتاری داغ است شاید با سئوالاتی از این قبیل مواجه شده باشید که لاتاری چیست یا گرین کارت امریکا چیست؟ چه مزایایی در اختیار دارنده این کارت قرار می‌گیرد؟ از کجا باید برای ثبت‌نام لاتاری اقدام کرد؟ و سئوالاتی از این قبیل که در این مقاله به کلیه این سئوالات پاسخ‌خواهیم داد.

لاتاری چیست؟

لاتاری در لغت به معنای قرعه‌کشی است. درواقع لاتاری قرعه‌کشی است که هرساله توسط ایالات‌متحده آمریکا به‌منظور حفظ تنوع نژادی در این کشور انجام می‌شود. از بین کسانی که در لاتاری شرکت کرده‌اند قرعه‌کشی انجام می‌شود و گرین کارت یا ویزای اقامت دائم امریکا به افراد برنده‌شده اختصاص می‌یابد. لاتاری آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه مهاجرت به امریکا و اخذ گرین کارت این کشور می‌باشد.

گرین کارت یا کارت سبز امریکا یک کارت شناسایی معتبر و قانونی است که صاحب آن می‌تواند از مزایای متعدد آن برخوردار شود. فرد صاحب کارت سبز باآنکه یک شخص خارجی محسوب می‌شود ولی می‌تواند به‌طور دائم در امریکا زندگی نماید و تحت حمایت قوانین امریکا قرار گیرد. همچنین او با این کارت می‌تواند فرصت شغلی بهتری در امریکا داشته باشد و بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد و اگر پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در امریکا باشد می‌تواند از مزایای بازنشستگی در امریکا نیز برخوردار شود. همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که علاوه بر آنکه از این طریق ویزای اقامت در امریکا برای خود شخص برنده صادر می‌شود، هم‌زمان ویزای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال او نیز صادر خواهد شد. فرد صاحب گرین کارت می‌تواند به‌عنوان یک شخص مقیم دائم در امریکا اسپانسر افراد دیگر شود و از بستگان خود حمایت مالی نماید. افراد از طریق گرین کارت می‌توانند از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند و معمولاً بعد از ۵ سال برای دریافت کارت شهروندی یا سیتیزن شیپ امریکا اقدام نمایند. همچنین این افراد می‌توانند در امریکا تحصیل و کمک‌هزینه تحصیلی دریافت نمایند. درواقع آنان به‌عنوان مقیم امریکا هزینه تحصیلی کمتری نسبت به دیگر مهاجران خارجی به دانشگاه‌های امریکا می‌پردازند؛ به‌عبارت‌دیگر هزینه تحصیل در امریکا برای برندگان لاتاری همانند هزینه تحصیل شهروندان آمریکایی است. شاید مهم‌ترین سؤالی که ذهن افراد را به خود معطوف نماید این سئوال باشد که آیا آنان بعد از اخذ کارت سبز می‌توانند به کشور محل تولد خود آزادنه سفر نمایند یا خیر؟ بله علاوه بر اینکه این افراد می‌توانند به کشور محل تولد خود سفر داشته باشند و بدون ویزا به امریکا برگردند، می‌توانند با دریافت پاسپورت آمریکایی به ۱۷۰ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر داشته باشند. مدنظر داشته باشید، سفر به ۵۱ کشور از این ۱۷۰ کشور نیازمند اخذ ویزای فرودگاهی بعد از ورود به کشور مقصد است؛ اما این افراد باید این نکته را به یاد داشته باشند کلیه سفرهای آنان در طول ۵ سال اول اقامت در امریکا نباید بیشتر از ۶ ماه طول بکشد.

شاید از خود بپرسید ایران که تحریم است یا چطور می‌توان با وجود حکم ممنوعیت سفر ۶ کشور مسلمان که ایران را نیز شامل می‌شود به امریکا سفر کرد؟ پاسخ این است که این محدودیت‌ها تأثیری بر ثبت‌نام لاتاری و برنده شدن در آن ندارد همچنین هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می‌شود که کشور ما ایران نیز جزء کشورهای مجاز می‌باشد. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی می‌توانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمی‌توانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات‌متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت می‌کنند. درواقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور دارند تا از این طریق بتوانند موازنه‌ای بین نژاد و جمعیت مهاجران به وجود آورند. این بدین معناست که ایرانیان ممنوعیتی برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری ندارند.

موضوع مهمی که همه افرادی که قصد دارند در لاتاری گرین کارت امریکا شرکت نمایند باید مدنظر داشته باشند مشورت با کارشناسان مجرب و متخصص در این زمینه است؛ زیرا ممکن است به علت عدم آگاهی و توجه به منابع غیر موثق شانس خود را برای دریافت اخذ گرین کارت امریکا از دست دهید. همچنین سالانه افراد زیادی به علت تصور اشتباه در این زمینه و داشتن اطلاعات اشتباه اقدام به ثبت‌نام از طریق سهمیه کشورهای دیگر می‌کنند غافل از آنکه ثبت‌نامشان باطل‌شده و در قرعه‌کشی شرکت داده نمی‌شوند ثانیه با حذف سهمیه کشور بنگلادش و اختصاص سهم این کشور به ایران، سهمیه ایران در لاتاری بیشتر از گذشته شده است و در حال حاضر ایران با ۴۵۰۰ سهمیه دارای بیشترین سهمیه گرین کارت در بین کشورهای دنیاست.

مدنظر داشته باشید کارهایی از این قبیل که مستلزم آگاهی و شناخت کلیه امور می‌باشد که باید با انجام ثبت‌نام اصولی لاتاری و صحیح امور بعد از قبولی از مشکلات و بروز خطاهای احتمالی جلوگیری شود. با توجه به آنکه سالانه تعداد زیادی از افراد به علت نقص در اطلاعات و ارسال عکس نامناسب از قرعه‌کشی حذف می‌شوند، بررسی اطلاعات و انجام ثبت‌نام توسط افراد مجرب و مطلع ضروری است.

کارت سبز یک مجموعه ای معتبر است که با سال ها تجربه در این زمینه فعالیت می‌کند. اقداماتی که کارت سبز در این زمینه برای شما انجام می‌دهد عبارت است از:

  • بررسی اطلاعات توسط کارشناس مهاجرت
  • ترجمه استاندارد انگلیسی/ ویرایش عکس و متناسب نمودن با قوانین اداره مهاجرت
  • تحویل پرینت رسمی با کد رهگیری معتبر
  • پشتیبانی برندگان در زمان مصاحبه، مراحل پزشکی، تکمیل فرم‌ها و دریافت ویزا
  • پشتیبانی تلفنی تمام وقت
  • مشاوره رایگان پیش از ثبت‌نام

چنانچه می‌خواهید شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری امتحان کنید، فرصت را از دست ندهید. کارت سبز شما را گام به گام و مرحله به مرحله جهت ثبت‌نام موفق در لاتاری راهنمایی می کند.

لینک ثبت نام لاتاری:

https://www.cartesabz.net/register

 

 

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

 

 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.