پاور موزیک

چرا در مراکز درمانی و بهداشتی از یو پی اس استفاده می‌شود؟ - پاور موزیک

در ابتدا باید بدانیم که یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه چیست سپس توضیح خواهیم داد که چرا در مراکزی همچون بیمارستان ها و مراکز درمانی از یو پی اس استفاده می‎شود؟ یو پی اس در واقع دستگاهی است که بین جریان برق شهری و دستگاه های مصرف کننده برق قرار میگیرد. وظیفه این دستگاه این است که در صورت بروز هر گونه نوسان در فرکانس و ولتاژ ، جریان برق تمیز و مناسب را به دستگاه های مصرف کننده انتقال دهد.

استفاده از یو پی اس در چه مواقعی ضروری است؟

در بیشتر مواقع شنیده شده است که استفاده از یو پی اس در بانک ها ، دیتاسنترها ، مراکز مهم دولتی ، بیمارستان ها و … استفاده می‌شود. اما در واقع حتی در خانه هم می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. بسیاری از افراد از یو پی اس برای حفاظت از دستگاه های کامپیوترخانگی خود استفاده می‌کنند. برخی نیز از منبع تغذیه بی وقفه برای کرکره های برقی استفاده می‌کنند. استفاده از آن برای آسانسور هم مرسوم است.

استفاده از یو پی اس در مراکز درمانی و بیمارستان

استفاده از یو پی اس در مراکز درمانی و بیمارستان

چرا از یو پی اس در مراکز درمانی استفاده می‌شود؟

همانطور که می‌دانید، استفاده از تجهیزات پیشرفته در بیمارستان ها و تجهیزات آزمایشگاهی متداول است. همچنین دستگاه هایی مانند سونوگرافی و احیای سی سی یو و آی سی یو نیز موجود است. تجهیزات دیگری مانند سی تی اسکن ، عکس برداری با اشعه ایکس و ام ار ای هم از دیگر وسایل مصرف کننده برق در مراکز درمانی هستند. تمام این دستگاه ها بسیار گران قیمت هستند و نیاز به جریان برق کاملا پایدار دارند. از سویی دیگر برخی از کاربردهای این تجهیزات حیاتی است . به شکلی که در صورت قطعی می‌توانند جان بیمار و سایر کارکنان را به خطر بیندازند.

استفاده از یو پی اس در مراکز درمانی و بیمارستان

استفاده از یو پی اس در مراکز درمانی و بیمارستان

بخش بزرگی از این تجهیزات مصرف برق کمی دارند اما بخش دیگری هم چنان از برق سه فاز استفاده می‌کنند. در این وضعیت بهترین کار برای این که بتوان جان بیماران را حفظ کرد و همچنین از آسیب به دستگاه های گران جلوگیری کرد، استفاده از یو پی اس است. نوع مرسومی از یو پی اس که در بیمارستان ها استفاده می‌شود، لاین اینتراکتیو است.

یو پی اس ها دارای انواع و اقسام متفاوتی هستند. اگر برای مصارف خانگی نیاز به یو پی اس دارید، در ابتدا دستگاه هایی که قرار است از یو پی اس استفاده کنند را مشخص کنید. سپس با راهنمایی فروشنده اقدام به خرید نمایید.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.